تبلیغات
سرباز سایبری - این نوشیدنی خوشمزه دوستدار قلب شما است

دکتر Eliseo Guallar استاد اپیدمیولوژی دانشگاه جانز هاپکینز میگوید مصرف این میزان از قهوه میتواند رسوب کلسیم در جدار شریان ها را کاهش دهد. رسوب کلسیم در دیواره شریان ها موجب سختی آنها و یا به اصطلاح تصلب شرایین میشود و آن هم به نوبه خود زمینه بروز بیماری های قلبی را بیشتر میکند. او میگوید این تاثیر احتمال بخاطر کاهش ریسک بروز دیابت نوع دو است که بر سختی شریان های موثر است. نتایج این مطالعه در مجله Heart منتشر شده است. مطالعات قبلی هم تاثیر مصرف قهوه بر کاهش سکته های قلبی و مغزی را نشان داده است. در این مطالعه محققان بیش از ۲۵ هزار نفر از اهالی کره جنوبی با سن حدود ۴۱ سال را مورد بررسی قرار دادند. عادت مصرف قهوه در آنها بررسی شده و عروق قلبی آنها نیز به توسط سی تی اسکن بررسی شدند. سپس مشاهده کردند که رد طول زمان در آنها که قهوه بیشتری مصرف میکردند رسوب کلسیم در جدار عروق قلب آنها کمتر بوده است. محققان میگویند قهوه حاوی بیش از یک هزار ماده شیمیایی از جمله آنتی اکسیدان ها است که میتوانند برای سلامتی مفید باشند. تحقیقات قبلی تاثیر مصرف قهوه در کاهش میزان بروز بیماری پارکینسون را هم نشان داده است. با این حال قهوه میتواند کلسترول را افزایش داده و موجب افزایش اضطراب شود. با تمام این اوصاف محققان با اضافه کردن شکر زیاد، شیرین کننده های مصنوعی و یا انواع کرم و پودر به قهوه موافق نیستند.

خیلی از مردم عاشق نوشیدن قهره هستند. خبر خوب برای آنها اینست که مشخص شده خوردن ۵-۳ فنجان قهوه در روز میتواند خطر انسداد شریان ها را کم کرده و در نتیجه احتمال بروز سکته قلبی را کاهش دهد…
این نوشیدنی خوشمزه دوستدار قلب شما است

قهوه

دکتر Eliseo Guallar استاد اپیدمیولوژی دانشگاه جانز هاپکینز میگوید مصرف این میزان از قهوه میتواند رسوب کلسیم در جدار شریان ها را کاهش دهد. رسوب کلسیم در دیواره شریان ها موجب سختی آنها و یا به اصطلاح تصلب شرایین میشود و آن هم به نوبه خود زمینه بروز بیماری های قلبی را بیشتر میکند. او میگوید این تاثیر احتمال بخاطر کاهش ریسک بروز دیابت نوع دو است که بر سختی شریان های موثر است.

نتایج این مطالعه در مجله Heart منتشر شده است. مطالعات قبلی هم تاثیر مصرف قهوه بر کاهش سکته های قلبی و مغزی را نشان داده است.

در این مطالعه محققان بیش از ۲۵ هزار نفر از اهالی کره جنوبی با سن حدود ۴۱ سال را مورد بررسی قرار دادند. عادت مصرف قهوه در آنها بررسی شده و عروق قلبی آنها نیز به توسط سی تی اسکن بررسی شدند. سپس مشاهده کردند که رد طول زمان در آنها که قهوه بیشتری مصرف میکردند رسوب کلسیم در جدار عروق قلب آنها کمتر بوده است.

محققان میگویند قهوه حاوی بیش از یک هزار ماده شیمیایی از جمله آنتی اکسیدان ها است که میتوانند برای سلامتی مفید باشند. تحقیقات قبلی تاثیر مصرف قهوه در کاهش میزان بروز بیماری پارکینسون را هم نشان داده است. با این حال قهوه میتواند کلسترول را افزایش داده و موجب افزایش اضطراب شود. با تمام این اوصاف محققان با اضافه کردن شکر زیاد، شیرین کننده های مصنوعی و یا انواع کرم و پودر به قهوه موافق نیستند.

گردآوری و تنظیم: گروه ۷ گنج

www.7ganj.ir

نظرات()   
   
آخرین پست ها

متن موسیقی چقدر شبیه ته از علی عبدالمالکی..........چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395

انواع متن علمی..........سه شنبه 28 اردیبهشت 1395

خاصیتهای مضرات گیاه چوبک..........دوشنبه 27 اردیبهشت 1395

چگونه موزیک بسازیم؟..........یکشنبه 19 اردیبهشت 1395

چگونه کسب و کار بهتری داشته باشیم؟..........پنجشنبه 22 بهمن 1394

بهترین کلیدهای میانبر کیبورد که معمولا از آنها استفاده نمی‌کنیم!..........دوشنبه 14 دی 1394

بیوگرافی ساسی مانکن..........شنبه 13 تیر 1394

چگونه مقاله ترجمه کنیم؟..........پنجشنبه 11 تیر 1394

جدیدترین نرم افزار ها برای گوشی های android..........چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394

آیا خرابی دندان و لثه روی قلب تاثیر بد می گذارند؟ ..........شنبه 22 فروردین 1394

اولیویا وایلد ستاره گیاهخوار هالیوودی ..........یکشنبه 16 فروردین 1394

مهسا کامیابی در نوروز به کجا سفر کرد؟ تصاویر ..........سه شنبه 11 فروردین 1394

تجاوز وحشیانه جنسی به دختری سربرید شده عکس ..........دوشنبه 10 فروردین 1394

عکس های دیدنی نقاشی های مفهومی ترس کودکان ..........دوشنبه 10 فروردین 1394

نکات مهم انتخاب آنتی ویروس مناسب برای کامپیوتر شما ..........دوشنبه 10 فروردین 1394

همه پستها